ФЕДОРІВСЬКА ЗШ І СТУПЕНЯ
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [2]
Виховна робота [16]
Методична робота [34]
Моніторинг знань учнів [1]
Профсоюз [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Методична робота

Тиждень наукових знань

Згідно річного плану роботи школи з 20 жовтня по 25 жовтня 2014 року в нашій школі проходив тиждень наукових знань «Мандруємо в країну знань».

Всі заходи що заплановані в період Тижня, спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, логічного мислення, пізнаваної активності та інтересу учнів до шкільних предметів. Заходи розвивають бажання школярів пізнавати нове; прищеплюють навички самостійного поповнення знань, уміння працювати з навчальною та науковою літературою, виховують почуття любові до предметів.

План

проведення Тижня наукових знань

«Мандруємо в Країну Знань»

 

Дата

Заходи

Відповідальний

Понеділок

20.10.2014

1. Лінійка, присвячена вікриттю Тижня наукових знань (1-9 класи)

2. Конкурс на кращу презентацію «Мій улюблений предмет» (7-9 класи)

3. Вікторина «У світі казок» (1-6 класи)

Євсюкова О.І.

вчителі-предметники, вчитель інформатики

Вівторок

21.10.2014

1. Лінгвістична гра з української мови «Український філолог - 2014» (5-9 класи)

2. День художника «Через тернії до зірок»

вчителі-предметники, вчитель образотворчого мистецтва

Сива О.Л.

Середа

22.10.2014

1. Конкурс «Подорож в країну Мультипотамію» (1-3 класи)

2. Літературно- музична композиція «Її величність Н2О» (7-9 класи)

 

Євсюкова О.І. Рубльова Г.О.

Четвер

23.10.2014

1. Інтелектуальна гра «Математичний ерудит» (5-9 класи)

2. Вікторина «Що ти знаєш про Великобританію» (5-9 класи)

Ангеловська А.І. Мусатова І.М.

Пятниця

24.10.2014

1. Народознавчий захід «Стоїть тополя, наче доля, легенда пам’яті жива» (1-9 класи)

2. Парад англійських традицій (1-9 класи)

Сива О.Л.,

Євсюкова О.І. Мусатова І.М.

Субота

25.10.2014

1.Тематична дискотека «Сучасна британська музика» (1-9 класи)

2. Лінійка за підсумками Тижня наукових знань

Мусатова І.М., класні керівники

 

Про підсумки проведення

Тижня наукових знань

«Мандруємо в Країну Знань»

 

     Завдання школи – навчити жити. Ми повинні виховувати людину, здатну створити своє власне життя, здатну до самовизначення. Учні, які раніше озброювались лише системою знань, умінь і навичок, сьогодні повинні бути підготовлені до життєдіяльності, здатні активно і творчо працювати, діяти, саморозвиватися     та вдосконалюватися  інтелектуально, морально і фізично. А це, фактично, і є виконання Закону України «Про Освіту», де говориться: «Метою освіти є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей; формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу, забезпечення народного господарства кваліфікованими фахівцями».         

     Саме так  визначаються першочергові завдання педагогічного колективу. Зрозуміло, що саме за умови достатньої сформованості різноманітних інтересів, знань, умінь, життєвого досвіду особистості, мотивів на успішність у шкільному віці учень долучається з інтересом до навчання, праці та моделює наслідки власної майбутньої життєтворчості. Отже, життєва компетентність дітей – основа розвитку особистості.   

     А результат навчання повинен забезпечити кожен учитель зі свого предмета на кожному уроці, плануючи навчальний процес – не тільки як процес засвоєння знань, оволодіння вміннями й навичками, але й процес формування компетентностей кожного учня, виховання його особистості, розвитку його суспільно-соціальної й творчої активності. Одним з таких факторів і є «Предметний тиждень».

     Предметні тижні – це тижні тісної співпраці вчителів та учнів. Зусилля вчителів з організації позакласної роботи позитивно позначаються на результатах навчання. Відбувається поглиблення,  розширення і систематизація знань учнів.

     Предметні тижні приносять незабутні враження не лише тим учням,  які вже вивчають дані предмети,  а й тим,  які незабаром будуть це робити. Різноманітні фізичні явища,  досліди,  прилади, творити цікаві речі власними руками викликають неймовірне захоплення,  а також заохочення до вивчення предметів.

     Одним з таких тижнів у жовтні 2014 року і був Тиждень наукових знань «Мандруємо в Країну Знань», який пройшов на високому методичному рівні.

     Тиждень розпочався з проведення урочистого відкриття, конкурсу на кращу презентацію «Мій улюблений предмет». В цьому конкурсі приймали участь учні 7-9 класів. Було важко обрати переможця, тому що презентації всі цікаві,  кожен учень підійшов до підготовки презентацій творчо, але були й незначні недоліки. Всі учні, які підготували презентації отримали високі бали. А для учнів 1-6 класів цікавою була вікторина «У світі казок». Школярі самостійно розділилися на дві команди. Змагання вимагало від учасників спритності, кмітливості, винахідливості та пройшло з великим азартом. Команди гарно справилися із поставленими  завданнями і отримали однакову кількість балів. В результаті перемогла дружба. Всі учні були задоволені.

     З метою утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнів, виховування в учнів любові та поваги до української мови, бажання вивчати, розмовляти та спілкуватися рідною мовою; розвитку та збагачення мовлення учнів, їх творчих здібностей в школі проведено лінгвістичну гру на тему: «Український філолог - 2014» серед учнів 5-9 класів. На занятті використано інноваційні форми і методи навчання. Підібрано цікавий матеріал з теми. Учні прийняли активну участь у мовному змаганні, проявили кмітливість, винахідливість, інтерес до української мови. Переможцем конкурсу «Український філолог - 2014» став учень 7 класу Рубльов Антон. В рамках тижня цікаво пройшов і День художника «Через тернії до зірок», де учні проявили свої таланти з малювання.

     Дуже цікаво і змістовно пройшла літературно-музичну композиція «Її величність Н2О», яку під керівництвом вчителя хімії  Рубльової Г.О. підготували учні 7-9 класів. Вона викликала позитивні емоції, збагатила кругозір та інтелект учнів додатковими знаннями. Під час заходу учні переглянули гарну презентацію, більше познайомилися з властивостями води, виконали  про неї  пісні, декламували їй вірші.

     Конкурс «Подорож в країну Мультипотамію», який для 1-3 класів підготувала вчитель початкових класів Євсюкова О.І. та інтелектуальна гра «Математичний ерудит», яку підготувала для учнів 5-9 класів вчитель математики Ангеловська А.І. були спрямовані на розвиток творчих здібностей учнів, логічного мислення, пізнаваної активності та інтересу учнів до математики. Всі учні школи із задоволенням приймали активну участь у цих змаганнях. А переможцями стали Шаварикіна Вероніка, учениця 3 класу та Семенова Карина, учениця 8 класу.

     Народознавчий захід «Стоїть тополя, наче доля, легенда пам’яті жива», підготовлений вчителем української мови Сивою О.Л. та вчителем початкових класів Євсюковою О.І., показав, яке багатство містить у собі рідна мова і все, пов’язане з нею: мудрі народні традиції, мелодійні пісні, казки та перекази, ремесла та обряди. Всі учасники добре підготувалися. Народні традиції та любов до рідної України живуть у душах школярів.

     Вікторини іноземною мовою є одним із важливих заходів підвищення ефективного викладання іноземної мови в загальноосвітній школі. Вони мають не тільки загальноосвітнє та виховне значення, а й забезпечують лексичний запас, розвивають мовну здогадку, стимулюють мовленнєву активність учнів та підвищують мотивацію до оволодіння предметом.

     Вікторина «Що ти знаєш про Великобританію», яку підготувала вчитель англійської мови Мусатова І. М., знайомить учнів з цікавими маловідомими фактами з географії, історії Великої Британії,  а також включає останні новини, краєзнавчі та країнознавчі матеріали. Вікторина складалася з двох турів: І тур – Бліц-турнір, ІІ тур – Хто? Що? Де? ІІІ тур – скорочені імена. Учням пропонувалося ряд запитань і цікавих завдань. Переможцями вікторини стали учень 7 класу Рубльов Антон та учениця 9 класу Латишева Юлія.

     До параду англійських традицій учні готувались заздалегідь. Кожен клас готував презентацію однієї з традицій. Разом з вчителем Мусатовою І.М. школярі підбирали фактичний матеріал, готували костюми та необхідні атрибути.

     Тематична дискотека “Modern British Music”, присвячена сучасній англійській музиці, поєднувала в собі музичну просвіту та розваги. Пісні іноземною мовою сприяють розвиткові мовної, мовленнєвої та соціокультурної компетенції, стимулюючи мотивацію учнів до оволодіння іноземною мовою. За допомогою вчителя англійської мови було складено сценарій дискотеки, дібрані необхідні музичні фрагменти, фотографії співаків, музикантів, поетів.

     І завершила тиждень загальношкільна лінійка, на якій переможцям та найактивнішим учасникам були вручені грамоти і солодкі призи.

Проводячи Тиждень наукових знань  ми намагалися реалізувати такі основні цілі:

  • Дати додаткові знання з предметів;
  • Забезпечити різносторонній розвиток особистості;
  • Викликати інтерес до вивчення предметів.

Вважаємо, що цього ми досягли. Учні отримали позитивну мотивацію до вивчення  предметів.

 

 

Категорія: Методична робота | Додав: Директор (04.01.2015)
Переглядів: 871 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites