ФЕДОРІВСЬКА ЗШ І СТУПЕНЯ
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 15
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Серед розмаїття сучасних навчальних закладів сільські школи посідають особливе місце. Вони не тільки реалізують освітньо-виховні завдання, а й відіграють велику роль у підвищенні сільського господарства, у соціально-економічному і культурному розвитку села. Останнім часом культурно-освітня роль нашої школи зростає: в селі не функціонує будинок культури, бібліотека і школа залишаються єдиним культурним осередком. Але попри все ми знаємо, що внаслідок ліквідації в селі школи, село приречене на вимирання.

Федорівка... Одне з мальовничих сіл Мелітопольщини, яке розташоване за 20 км від районного центру (м. Мелітополь) та 110 км від обласного (м. Запоріжжя). Багато років назад ці землі були необжитими степами, а тепер наше село купається в пишній зелені дерев.

До 1958 року на території нинішнього села було розташовано 3 колгоспи та існувало дві школи (початкова та основна), які працювали у дві зміни.

Історія нашої школи розпочалася з її будівництва в 1960 році, коли село воз’єднали з селом Терпіння та утворили колгосп імені ХХІ зїзду КПРС. Школу, з проектною потужністю –200 місць, збудували за 2 роки. В 1962 році було завершено будівництво першого корпусу, і 1 вересня 1962 року відбулось відкриття нашої школи. Яке чудове свято це було! Велике свято для дітей і для батьків. Всі вишикувались на урочисту лінійку ще задовго до початку свята. На свято прийшли всі мешканці села. Звучала урочисто музика, директор школи Євтушенко Василь Олексійович відкрив свято. Він щиро привітав всіх зі святом, побажав учням вчитися на «5», подякував будівельникам за збудовану школу. На святі також виступили і вчителі. Але з великим інтересом вислухали першокласників, які йшли перший раз в перший клас, та ще й в нову школу!

Будівництво другого корпусу завершили через два роки. В цьому корпусі були розміщені кабінети для початкових класів, спортивна зала, буфет (діти були забезпечені гарячим харчуванням). Тут же була і майстерня, де проходили навчання з праці хлопчики. Вони вивчали слюсарну, теслярну, столярну справи. Дівчата навчались кулінарній справі, шиттю, вишивці, в'язанню гачком та шпицями.

В школі багато працювало місцевих вчителів – це і Глевська Ганна Олексіївна, вчитель хімії та біології, і Єременко Любов Семенівна, вчитель російської мови та літератури, і Зубова Галина Павлівна, вчитель української мови та літератури, і Кобец Віра Прокоф’євна, вчитель математики, і вчителі початкових класів: Кузякіна Клавдія Савелівна, Кожемяко Віра Семенівна, Коноваленко Ганна Аврамівна, Ткачова Любов Петрівна. Директорами школи були: Євтушенко Василь Олексійович (1957-1974 рр.), Пріб Нелі Оскорівна, Чубар Тамара Володимирівна, Калита Інна Філадельфівна, Удонова Світлана Володимирівна, Ніколенко Микола Данилович, з 1989 року і по даний час – Ангеловська Алла Іванівна.

Згадаємо найважливіші зміни в історії школи. При Ніколенко М.Д. (завдяки його зусиллям) була побудована котельня (1988 рік). Реконструкцію школи провели влітку 2004 року (після вибухів на артскладах в селі Новобогданівка). Були повністю замінені вікна, вхідні двері, відремонтована підлога в І корпусі.

Багато роботи по озелененню території школи робилося в 90-ті роки. Був посаджений сад, впорядковані клумби. Вчитель Кривоножко Валентина Борисівна після уроків разом з дітьми працювала на ділянках, проводили досліди, вирощували різні овочі та культури, квіти. Сад, посаджений ними, дожив до 2010 року. А весною 2010 року біля школи був засаджений новий сад.

До 80-х років школа налічувала понад 180 учнів, в класах – від 26 до 38 учнів.

З 90-х років, внаслідок занепаду села (ліквідація 2 ферм, телятника, свинарника, тракторної бригади), чисельність учнів почала різко зменшуватися. Нині у школі налічується 22 учня, а наповнюваність класів від 1 до 7 учнів. Педагогічний колектив складається з 6 вчителів на чолі з директором Ангеловською А.І.. Всі вчителі мають вищу освіту. Один (Сива Олена Леонідівна) – випускник рідної школи.

Приємністю та гордістю школи є те, що з її стін виходили учні, які потім займали високі ранги. Це випускники: Бєлогуров Олександр (начальник цеху Мотор Січ), Бєлогуров В’ячеслав (доцент Дніпропетровського університету), Латишеви Микола та Олександр (агрономи), Латишева Галина (директор однієї зі шкіл Херсонської області), Кузякіна Людмила (головна медсестра обласної медико-соціальної експертної комісії), Селюкова Ольга (вчитель початкових класів Світлодолинської ЗШ), Толстік Юрій (вчитель праці Світлодолинської ЗШ), Криворотько Олександр (льотчик), Сива Надія (вчитель початкових класів Запорізької ЗШ № 32), Бойко Ольга (психолог), Бойко Лариса (головний редактор однієї з Мелітопольських газет), Скворцов Юрій (старший машиніст корабля), Коновалов Володимир (працює на космодромі Байконур).

Наша школа майже зовсім звичайна. Але трішки особлива. Особлива за своїми розмірами. Особлива своєю людяністю і добротою. Її люблять і діти, і вчителі. За що? Мабуть за те, що тут вміють цінувати, плекати і зігрівати людські таланти.

Наша школа - це велика дружня родина, де діти пізнають світ, де вчитель живе інтересами дітей, де опікуються проблемами дитини і допомагають їх вирішувати, де панує добро і злагода. Кожний наш вчитель постійно збагачує свої професійні надбання, нарощує свій духовний та інтелектуальний потенціал і прагне до особистої самодосконалості, щоб реалізуватися та обрати належну конкурентоспроможну позицію у глобальному інформаційному та полікультурному просторі й гідно відповісти на численні виклики сучасного суспільства. Успіхи наших випускників є вагомим результатом постійної співпраці батьківської громади та вчительського колективу нашої школи.

Робота з інтелектуально здібними та обдарованими учнями є одним з пріоритетних напрямків освітньої діяльності в цілому і кожного вчителя зокрема.

Особливі досягнення педагогічного та учнівського колективів школи:

2008-2009 н. р. – лауреат в Малій академії наук серед  молодших школярів (Євсюкова Ірина, учениця 4 класу, вчитель Євсюкова О.І.)

2008-2009 н. р. – лауреат Міжнародного конкурсу з української мови

ім. П. Яцика (Латишева Юлія, учениця 3 класу, вчитель Євсюкова О.І.)

2009-2010 н. р. – «Кращий навчальний заклад серед шкіл  І-ІІ ступенів»

2009-2010 н. р. – лауреат Міжнародного екологічного конкурсу «Вода і життя» (Комірова Ірина, учениця 7 класу, вчитель Рубльова Г.О.)

2009-2010 н. р. – лауреат в Малій академії наук серед  молодших школярів (Коміров Микита, учень 3 класу, вчитель Євсюкова О.І.)

2009-2010 н. р. – ІІІ місце в Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку «Безпека дорожнього руху – це життя» - «ДАЇ майбутнього» (Євсюкова Ірина, учениця 5 класу, вчитель Рубльова Г.О.)

2010-2011 н. р. – І місце в конкурсі туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Край  в якому я живу: екскурсія для друга» - «Мандрівка по рідному краю» (Комірова Ірина, учениця 9 класу, вчитель Євсюкова О.І.)

2010-2011 н. р. – лауреат Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» (Євсюкова Ірина, учениця 6 класу, вчитель Рубльова Г.О.)

2010-2011 – лауреат Всеукраїнського конкурсу на кращу шкільну газету

2011-2012 н. р. – лауреат Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» (Шаварикін Артем, учень 5 класу, вчитель Рубльова Г.О.)

2011-2012 н. р. – лауреат обласного конкурсу російськомовних шкіл з номінації «Презентація школи» - «Моя школа лучшая» (Горшкова Інна, учениця 8 класу, вчитель Сива О.Л.)

2012-2013н. р. – Міжнародний природничо-інтерактивний конкурс «Колосок» (6 – золотий колосок, 4 – срібний)

2012-2013н. р. – Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

(8 – відмінний результат, 2 – добрий)

         Наша школа носить ім'я Героя Радянського Союзу Гребенюка Євтея Моісєєвича.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites